NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

PRACA BABICE - NAJNOWSZE OFERTY

aktualnie brak ofert pracy w miejscowości: Babice

OFERTY PRACY BABICE OKOLICE

Staż w Dziale Produkcji
zawód: pracownik umysłowy rodzaj: staż
Bielsko-Biała
2017-11-15
Stolarz
zawód: stolarz rodzaj: praca stała
Bestwina
2017-11-09
Doradca Handlowy (dział Budowlany)
zawód: doradca rodzaj: praca stała
Bielsko-Biała
2017-11-15
Elektromechanik
zawód: elektromechanik rodzaj: umowa o pracę
Kęty
2017-11-16
PRACA W MIASTACH

Babice - wieś położona w województwie małopolskim, powiecie chrzanowskim. Jest siedzibą gminy Babice i wchodzi w skład Sołectwa Babice, który zajmuje obszar 1205,5 ha. Nazwa Babice prawdopodobnie wiąże się ze Starosłowiańską nazwą terenu oddalonego od siedzib ludzkich, który był związany z kultem pogańskim. Gmina leży w otulinie Jurajskich Parków Krajobrazowych i posiada ponad 40% powierzchni lasów.

W pobliżu znajduje się wzgórze Lipowiec (362 m n.p.m.), gdzie znajdują się dość dobrze zachowane ruiny zamku Lipowiec. Jest to jedna z atrakcji turystycznych powiatu chrzanowskiego. Jest to typowy zamek gotycki obronnego typu wyżynnego. Zamek usytuowany był strategicznie na drodze Kraków - Śląsk. W latach 50-tych ubiegłego wieku rozpoczęto prace archeologiczno-konserwatorskie, które umozliwiły stworzenie z niego obiektu zabytkowego.

Miejscowość leży także blisko Oświęcimia i Pszczyny. Stosunkowo niedaleko przebiega autostrada A4 oraz droga z Bielska-Białej w kierunku Jaworzna. Wieś w latach 1975-1998 wchodziła w skład województwa bielskiego.

W Babicach ochrzczony został 2 kwietnia 1866 roku Franciszek Hodur, który był pierwszym biskupem Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego, patriotą, publicystą i poetą. Na terenie Babic znajduje się Parafia Wszystkich Świętych (kościół rzymskokatolicki).

Na terenie Gminy Babice odbywa się wiele ciekawych imprez, do których należą: Zlot Wiedźm i Czarownic na Zamku Lipowiec, Turniej Rycerski, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Skansenie w Wygiełzowie czy Powiatowe Święto Miodu.

W Babicach i na terenie gminy nie działają zakłady przemysłowe i większość mieszkańców pracuje w innych miastach (najczęściej sąsiednich).

Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2017