NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

PRACA CHEŁMEK - NAJNOWSZE OFERTY

aktualnie brak ofert pracy w miejscowości: Chełmek

OFERTY PRACY CHEŁMEK OKOLICE

Kontroler jakości
zawód: kontroler jakości rodzaj: praca stała
Bielsko-Biała
2017-09-22
Pracownik produkcji spożywczej
zawód: pracownik produkcji rodzaj: praca stała
Pszczyna
2017-09-22
Opiekun Turysty Zagranicznego
zawód: pilot wycieczek rodzaj: praca stała
Oświęcim
2017-08-31
Pracownik produkcji- branża stolarska
zawód: pracownik produkcji rodzaj: umowa o pracę
Bestwina
2017-09-25
PRACA W MIASTACH

Chełmek ? miasto leżące w województwie małopolskim, w powiecie oświęcimskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Chełmek, nad Przemszą. Chełmek zamieszkuje około 12 900 mieszkańców, w tym do samego miasta około 9010 osób. Prawa miejskie Chełmek otrzymał w 1969 roku.

Chełmek posiada wielkie tradycje przemysłu obuwniczego, będąc jego stolicą. Na terenie byłych Południowych Zakładów Przemysłu Obuwniczego "Chełmek" powstała Miejska Strefa Aktywności Gospodarczej. Strefa zajmuje łącznie powierzchnię 27 ha i wpływa na potencjał gospodarczy gminy. W samej strefie i w jej bezpośrednim otoczeniu funkcjonuje około 150 podmiotów gospodarczych, w tym z kapitałem zagranicznym, związanych z branżą obuwniczą, budowlaną, motoryzacyjną, producenci opakowań, mebli, okien. Dzięki tym podmiotom zatrudnienie posiada 2 tysiące osób. Gmina stara się powiększyć tą strefę, by zwiększyć liczbę miejsc pracy.

Chełmek znajduje się na podmokłych terenach ciągnących się wzdłuż rzeki Przemszy, u stóp wzgórza zwanego Skałą (295 m n.p.m.). W Chełmku działa Klub Sportowy Chełmek.

Na terenie Chełmka działa Parafia Miłosierdzia Bożego oraz Parafia NMP Królowej Polski. Chełmek do 1998 roku wchodził w skład województwa bielskiego, stanowiąc najbardziej na północ wysunięty punkt województwa.

Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2017